دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان گفت: ۶۵ درصد آسیب‌های اجتماعی ارتباط مستقیم با مواد مخدر دارند.

به گزارش تحولات، مجتبی بیرانوند در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر سلسله اظهارکرد: هیچ آسیب اجتماعی به‌ اندازه اعتیاد، جامعه را با چالش جدی مواجه نکرده است.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از طلاق‌ها، سرقت‌ها و زندانیان جرائم مختلف در جامعه، مرتبط با مشکلات موادمخدر هستند، عنوان کرد: مبارزه با مواد مخدر و بحث‌های مربوط به پیشگیری هم در سطح استان و هم در سطح کشور یکی از اولویت‌های اصلی بوده و همه ما باید در این راستا متعهدانه ورود کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به شعار یاریگر هم باشیم» به‌عنوان شعار سال شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، گفت: باید تلاش شود این شعار در مدارس و دانشگاه‌های کشور نهادینه شود.

وی با اشاره به‌ضرورت ایجاد یک کمپ ترک اعتیاد دیگر در شهرستان سلسله، افزود: اگر شخص متقاضی شرایط واگذاری کمپ را ندارد باید ادارات مربوطه شخص دیگری را معرفی کنند تا هرچه سریع‌تر مشکلات مربوط به این موضوع برطرف و کمپ دوم شهرستان ایجاد شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری سلسله نیز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بحث حوزه آسیب‌های اجتماعی پنج مورد را بیان فرمودند که یکی از آن‌ها مبارزه با مواد مخدر است، گفت: اعتیاد به‌عنوان زلزله خاموش و منکر، یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌های اجتماعی است که جوان پویای جامعه را هدف قرار داده است.

عابدین گراوند افزود: اعتیاد از هر روزنه‌ای وارد شد آبرو، مال، جان و ناموس را از همان روزانه خارج خواهد کرد، بر اساس آمار و اطلاعات ۹۰ درصد ایرانیان نسبت به اعتیاد ابراز نگرانی کرده‌اند.

گراوند عنوان کرد: امروزه مصرف مواد مخدر از سنتی به مواد مخدر صنعتی تغییر کرده است و این امر لزوم ارائه برنامه‌های جدی در بحث پیشگیری و مبارزه را بیشتر می‌کند.

وی با تأکید بر لزوم ناامن کردن فضا برای فروشندگان مواد مخدر، گفت: در حال حاضر مهم‌ترین رسالت ما آگاهی‌بخشی به جامعه است به‌گونه‌ای که افراد را نسبت به اثرات مخرب اعتیاد آگاه کنیم.

انتهای پیام


منبع :خبرگزاری ایسنا