ملی پوش الجزایری باشگاه السد هنوز رقابت ها به نیمه راه نرسیده در آستانه ثبت رکوردی تاریخی در لیگ ستارگان قرار گرفت تا نامش در این مسابقات جاودانه شود.

به گزارش “تحولات“، در تمام ادوار رقابت های لیگ ستارگان آمار آقای گل ها از تعداد ۲۷ گل در طول فصل تجاوز نکرده است. کلمرسون برزیلی در فصل ۲۰۰۸ با پیراهن الغرافه موفق شد ۲۷گل عنوان اقای گلی را به دست بیاورد و بعد از این بازیکن سرشناس دیگر هیچ مهاجمی نتوانست رکورد او را بشکند تا این که در فصل جاری شکارچی صحرا(لقب بغداد در الجزایر) با سپری کردن روزهایی رویایی هنوز بازی ها به هفته پانزدهم نرسیده تنها یک گل با رسیدن به این آمار فاصله دارد.

روزنامه الشرق دوحه در پی این درخشش از سوی ملی پوش الجزایری مدعی شد بغداد بونجاح با به ثمررساندن دو گل در بازی های پیش رو قبل از تعطیلی طولانی مدت لیگ ستارگان به خاطر حضور قطر در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ می تواند به رکوردی جادویی در تاریخ فوتبال باشگاهی این کشور برسد چون او تنها یک گام با شکستن رکورد ۱۰ ساله کلمرسون برزیلی فاصله دارد.

 

این روزنامه با اشاره به این که فصل قبل یوسف العربی تنها یک گل با رسیدن به آمار کلمرسون فاصله داشت اما مصدومیت این اجازه را به او نداد تا در سه بازی پایانی فصل آمار گل های خود را افزایش بدهد مدعی شد امسال اما یک مهاجم دیگر از شمال آفریقا یعنی بغداد بونجاح تهدیدی بزرگ برای رکورد گلزن برزیلی سابق الغرافه است چون توانسته در ۱۴ بازی به رکورد ۲۶ گل زده برسد که در تاریخ فوتبال جهان به ندرت چنین آماری ثبت می شود.

الشرق در توصیف مهاجم السد نوشت:« رویایی تر از این روزها برای بونجاح نمی توانست رقم بخورد. بعد از آقای گلی در لیگ قهرمانان با ۱۳ گل حالا او در آستانه رسیدن به رکوردی جدید در لیگ ستارگان و پیشی گرفتن از تمام آقای گل های تاریخ این رقابت هاست. عملکردی که او را در سطح جهان بیشتر از همیشه بر سر زبان ها انداخته و باعث شده تا بغداد برای کسب عنوان آقای گل جهان در سال ۲۰۱۸ نیز خیز بلندی بردارد».

 

 

این جدول تمام آقای گل های تاریخ لیگ ستارگان است. جدولی که نشان می دهد هیچ بازیکنی در طول یک فصل بیشتر از ۲۷ گل نزده اما بونجاح حالا در نیم فصل در آستانه شکستن این رکوردها قرار دارد.