فیلم برنده اسکار "رشته خیال" و تازه‌ترین ساخته لارس فون تریر در بین فیلم‌های برتر سال به انتخاب نشریه معروف فرانسوی هستند.

<p

سرویس سینمایی تحولات: مجله فرانسوی کایه دو سینما فهرست ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۸ را انتخاب کرد که مانند همیشه تلفیقی غافلگیرکننده از فیلم‌های آمریکایی و فیلم‌های محبوب بین‌المللی است.

این گروه فهرست خود را از بین فیلم‌هایی انتخاب کردند که در ۱۲ ماه گذشته در فرانسه روی پرده رفتند و به همین دلیل دو فیلم "رشته خیال" به کارگردانی پل تامس اندرسن و "پست" ساخته استیون اسپیلبرگ با وجود این که در ۲۰۱۷ اکران شدند، به این لیست راه پیدا کردند.

سریال کوتاه و چهار اپیزودی "Coincoin and the Extra-Humans" به کارگردانی برونو دومون در رده دوم فهرست است. کایه دو سینما سال گذشته نیز با انتخاب سریال "توئین پیکس: بازگشت" دیوید لینچ به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۷، مرز سینما و تلویزیون را محو کرد. "ژانت: کودکی ژاندارک" به کارگردانی دومون سال گذشته نیز دومین انتخاب منتقدان این نشریه بود.

فیلم تحسین‌شده "رشته خیال" که در ۲۰۱۷ در فهرست فیلم‌های برتر بسیاری از منتقدان و گروه‌های آمریکایی بود، در فهرست کایه دو سینما فیلم سوم است. "رشته خیال" با بازی دانیل دی لوئیس در نقش یک طراح مد وسواسی فوریه امسال در فرانسه اکران شد. فیلم نامزد شش جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین فیلم شد و جایزه بهترین طراحی لباس را برد. "پست" دیگر فیلم نامزد اسکار بهترین فیلم در فهرست کایه دو سینما، فیلم ششم است.

۱۰- "جزیره گنج" (Treasure Island) به کارگردانی گیوم براک (فرانسه)