رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور گفت: در سالجاری و برای سال آینده 25 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 8 درصد با رویکرد اشتغالزایی به متقاضیان مناطق محروم در استان‌های مختلف پرداخت می‌کنیم.

 به گزارش تحولات،  محمد سعیدی‌کیا در جلسه شورای اداری شهرستان گرمی اظهار کرد: ما طی دو سال گذشته هر سال ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به استان‌ها پرداخت کردیم و این رقم را در سالجاری و برای سال آینده به ۲۵ میلیارد تومان افزایش می‌دهیم، به طوری که به صورت ویژه برای شهرستان گرمی ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره اشتغالزا پرداخت خواهیم کرد.

وی با ابراز خرسندی از حضور در شهرستان گرمی برای آغاز یک حرکت جهادی در مسیر توسعه این شهرستان خاطرنشان کرد: ما در قالب طرح آبادانی و پیشرفت مناطق محروم سعی داریم براساس رویکرد مردمی و اعتمادی که به مردم داریم بدون دادن شعار و یا کار سیاسی حرکت زیربنایی را به انجام برسانیم تا به تدریج این اعتماد و همراهی مردم نیز تقویت شود.

سعیدی‌کیا به سختی کار در قلعه‌گنج اشاره کرد و افزود:آنچه که ما در این منطقه انجام دادیم امیدواری مردم را به ادامه حضور و زندگی در این منطقه برانگیختیم و بدون اینکه دخالتی در کار سایر دستگاه‌های اجرایی داشته باشیم کار را با توان مضاعف به پیش برده و سعی در همراهی با سایر مسئولان را داشتیم.

 
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور از احصای مشکلات و اولویت‌بندی برای حل آنها در مناطق محروم و روستایی خبر داد و اظهار کرد: ما در یک استراتژی مدیریتی سعی کردیم تا مردم را در انتخاب هدف‌گذاری‌ها و انتخاب یک مدیر توانمند در پیشبرد کارها در مناطق محروم و روستایی آزاد گذاشته تا به شکل درست و منطقی این انتخاب‌ها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته در قلعه‌گنج ۵ میلیارد تومان منابع مالی انجام شد و به تناسب آن ما نیز بیش از ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به این صندوق کمک کردیم، ۱۰ میلیارد تومان منابع جمع‌آوری شده و به میزان ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شود.

سعیدی‌کیا، ویژگی اشتغال ایجاد شده را آشنایی کارآفرینان با مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بیان کرد و گفت: ما در کنار پرداخت تسهیلات برای اشتغالزایی در این مناطق یک شبکه مدیریت خوب حول محور مسایل آموزشی، ورزشی، درمانی، فعالیت‌های قرآنی و معنوی و … راه‌اندازی کردیم و سعی می‌کنیم بهترین شرایط را برای زندگی اهالی در این مناطق فراهم کنیم.

انتهای پیام