آیا می‌دانید کالای‌های ایرانی چند درصد از سهم بازار را در اختیار دارند و با خرید کالای ایرانی چند شغل ایجاد می‌شود و چند نفر مشغول به کار می‌شوند؟

به گزارش تحولات، بنابر اعلام این‌سو، در صنعت لوازم‌خانگی سهم تولید داخل در بازار طبق آمار خوش‌بینانه به ۴۰ درصد می‌رسد و چیزی حدود ۱۰۰ هزار نفر در این صنعت مشغول به کار هستند و با خرید لوازم‌خانگی ایرانی ۱۵۰ هزار نفر دیگر شاغل می‌شوند.

در صنعت پوشاک سهم تولید ملی ۷۰ درصد است و سالانه ۳۸۵ هزار فرصت شغلی به دلیل واردات نابود می‌شود و با خرید پوشاک ایرانی سالانه چیزی حدود ۴۷۰ هزار نفر را در این صنعت مشغول به کار می‌شوند.

در صنعت کیف و کفش ۷۵ درصد سهم تولید ملی است و ۵۰۰ هزار کارگر ایرانی در صنعت کیف و کفش مشغول به کار هستند. اگر واردات و قاچاق کفش متوقف شود و همه  کفش ایرانی بخرند تقریبا ۱۷۰ هزار کارگر ایرانی دیگر مشغول به کار خواهند شد. مشابه این آمارها در صنایع دیگر مثل نوشت‌افزار، مواد غذایی و شوینده، آرایشی و پزشکی، ورزش و سرگرمی، لوازم دیجیتال و تجهیزات ساختمانی و صنعت و کشاورزی وجود دارد که با خرید کالاهای ایرانی هزاران فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

بر اساس نظرسنجی‌های انجام‌شده ۲۵ درصد مردم اعلام کرده‌اند صرفا از کالای ایرانی استفاده می‌کنند و ۱/۹ درصد از مردم اعلام کرده‌اند کلا تمایلی به خرید کالای ایرانی ندارند و ۶۳ درصد مردم نیز به‌شرط بالا رفتن کیفیت و قیمت مناسب آمادگی دارند کالای ایرانی مصرف کنند.

اگر حتی یک‌سوم درصد از آن‌هایی که به دنبال کیفیت و قیمت مناسب کالای ایرانی هستند  به سایت این‌سو که دارای  ۳۳ هزار قلم کالای باکیفیت ایرانی  در ۱۰ سالن مختلف است مراجعه کنند و کالای موردنظرشان را با هر سلیقه و توان مالی که دارند از تولیدکننده داخلی که در این سایت محصولش را ارائه داده است تهیه کنند، گام بزرگی به سمت تحقق هدف اشتغال‌زایی و اشغال سهم اعظم تولیدات داخلی در بازار ایران برداشته می‌شود و کمک بزرگی به چرخه اقتصاد و اشتغال کشور خواهد بود.

​انتهای رپورتاژ خبری

منبع :خبرگزاری ایسنا