امیرحسین احسانی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی ایران ( عضو دفتر تحکیم وحدت) در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی تحولات، با اشاره به پیام یکی از سلبریتی‌ها راجع به داروی نالوکسان، گفت: بنده نمی‌دانم چرا در این چند سال اخیر سلبریتی ها به موضوعات تخصصی که به آنها مربوط نیست ورود می کنند، از جمله […]

امیرحسین احسانی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی ایران ( عضو دفتر تحکیم وحدت) در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی تحولات، با اشاره به پیام یکی از سلبریتی‌ها راجع به داروی نالوکسان، گفت: بنده نمی‌دانم چرا در این چند سال اخیر سلبریتی ها به موضوعات تخصصی که به آنها مربوط نیست ورود می کنند، از جمله سیاست، اقتصاد و در این آخر هم حوزه سلامت. آیا منفععت خاصی می برند از گفتن اینها، آیا مافیاها و مراکز قدرت و ثروت پشت این گفته‌ها قرار دارد؟

وی ادامه داد: اما راجع به داروی نالوکسان. تجویز داروی نالوکسان بایستی با تشخیص پزشک انجام بگیرد و آن هم با دوز مشخص و همچنین این دارو بیمارستانی است و در بعضی داروخانه‌های خاص نیز با نسخه پزشک توزیع می‌شود و اینطور نیست که هر فردی به آن دسترسی داشته باشد.

این دانشجویی رشته پزشکی تاکید کرد: این دارو در مواقع مسمومیت با مواد مخدر به کار می رود که تشخیص آن با پزشک معالج است و استفاده نابجا از  این دارو باعث تعریق، تهوع، بی قراری، تشنج به کما رفتن فرد،افزایش فشار خون و ضربان قلب می‌شود که حتی ممکن است ایست قلبی نیز بدهد.

وی گفت: به نظر بنده این قبیل اقدامات نیز مجرمانه است چراکه بسیاری از مردم را به انحراف می‌کشاند. از شورای عالی فضای مجازی انتظار می رود با این قبیل اقدامات مقابله کند و وزارت بهداشت نیز بایستی موضعی روشن در برابر این افراد اتخاذ کند تا دیگر شاهد چنین افاضاتی نباشیم.

انتهای پیام/

منبع :خبرگزاری فارس