رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان از راهیابی ۵۲ ایده به مرحله پیش داوری سومین جشنواره‌های ایده‌های برتر در استان خبر داد و گفت: پیش داوری این ایده‌ها توسط افراد متخصص و مورد تایید پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان در هفته جاری انجام خواهد شد.

به گزارش تحولات، چیا سهراب نژاد، روز شنبه، ۱۷ آذر در دومین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان و سومین ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری سال ۹۷ که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: سومین جشنواره ایده‌های برتر به همت جهاد دانشگاهی و با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز رشد و دستگاه‌های اجرایی استان (۲۵ آذر) در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار می‌شود.

وی افزود: تاکنون جلسات داخلی و جلسه‌ای تخصصی نیز با حضور مدیران علمی و پژوهشی و مدیران مراکز رشد استان در خصوص برنامه‌های این جشنواره برگزار شده است و در هفته جاری هم ایده‌های ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، پیش داوری می‌شوند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کردستان عنوان کرد: ۵۲ ایده در حال حاضر نهایی شده است که به مرحله پیش داوری راه می‌یابند.

وی در ادامه به تشریح اهمیت داوری این ایده‌ها پرداخت و گفت: داوری ایده‌ها توسط افراد متخصص و مورد تایید پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان استان انجام خواهد شد.

سهراب نژاد اعلام کرد: ایده‌پردازان در محورهای کشاورزی، فناوری اطلاعات، فنی مهندسی و گیاهان دارویی ایده‌های خود را در این جشنواره ارائه خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: در هر محور در صورت دارا بودن شرایط لازم، سه ایده برتر معرفی و تجلیل می‌شوند و علاوه بر این، ایده‌های برتر هم در مراکز رشد استان جذب خواهند شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در پایان گفت: همچنین ایده‌های برتر این جشنواره به جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان که در ۲۸ آذرماه در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود، معرفی شده و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

منبع :خبرگزاری ایسنا