دادگاه عالی برزیل تصمیم درباره آزادسازی رئیس‌جمهوری پیشین این کشور از زندان را تا مدت نامعلومی به تعویق انداخت. لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا در حال گذراندن ۱۲ سال حبس به جرم فساد است.

به گزارش تحولات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از پنج قضات پرونده دا سیلوا خواستار به تعویق افتادن زمان تصمیم‌گیری و بررسی مجدد پرونده شد. پیش از  آن دو قاضی با آزادی این رئیس‌جمهوری پیشین برزیل مخالفت کرده بودند.

وکیل لولا که بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ پست ریاست جمهوری برزیل را در دست داشت، چندین بار برای بیرون آوردن او از زندان تلاش کرده اما ناموفق بوده است.

وکیل رئیس‌جمهوری پیشین برزیل در تازه‌ترین دادخواست خود تاکید کرد، محکومیت اولیه لولا با انگیزه‌های سیاسی بوده است. او در تایید اظهاراتش به این نکته اشاره کرد که سرجیو مورو، یکی از قضات این پرونده اکنون پذیرفته است تا وزیر دادگستری دولت آتی به ریاست ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهوری منتخب برزیل شود.

لولا امسال تا پیش از آنکه رد صلاحیت شود یکی از گزینه‌های اصلی پیروزی در انتخابات ریاست جهوری بود اما به دلیل محکومیت در پرونده فساد در دادگاه عالی از این رقابت جا ماند. او تمامی اتهامات فساد را انکار می‌کند. بولسونارو اندکی پیش از پیروزی در انتخابات ابراز امیدواری کرد که “لولای فاسد در زندان” باشد.

انتهای پیام