به گزارش خبرنگار تحولات، پس از تجمع چند روز پیش مشتریان ناراضی گروه بهمن در مقابل این شرکت و پس از آن در روبروی ساختمان وزارت صنعت، برای سومین بار تعداد زیادی از مشتریان خودروهای هاوال و بسترن در مقابل سازمان فروش شرکت بهمن موتور تجمع کرده اند. تجمع امروز که با پیش زمینه قبلی […]

به گزارش خبرنگار تحولات، پس از تجمع چند روز پیش مشتریان ناراضی گروه بهمن در مقابل این شرکت و پس از آن در روبروی ساختمان وزارت صنعت، برای سومین بار تعداد زیادی از مشتریان خودروهای هاوال و بسترن در مقابل سازمان فروش شرکت بهمن موتور تجمع کرده اند.

تجمع امروز که با پیش زمینه قبلی هماهنگ شده بود با تعداد بیشتری از مشتریان ناراضی این شرکت برگزار شد.

روز یکشنبه گزارشی از آمار تولید و فروش خودروهای هاوال را در پایگاه خبری تحولات منتشر کردیم که با بازخورد زیادی روبرو شد که بزرگترین دلیل آن اختلاف بالای آمار خودروهای تولید شده با خودروهای فروش رفته بود که بیش از ۲۵۰ دستگاه خودروی هاوال را شامل می شد.

با فاصله اندکی از انتشار این خبر کلیپ هایی در فضای مجازی منتشر شد که یکی از پارکینگ های این خودروسازی را در حالی که ده ها دستگاه خودروی هاوال در آن پارک شده بود، نشان می داد.

اطلاعیه گروه بهمن در خصوص این خبر و بعد از آن آغاز طرح تبدیل هاوال به بسترن و ارسال پیامک این طرح به خریداران را می توان آخرین عواملی دانست که موجب شد مشتریان ناراضی بیشتری در این تجمع شرکت کنند.

گروه بهمن در اطلاعیه خود دلیل عدم تحویل خودروها را، ناقصی این محصولات به دلیل کمبود قطعه عنوان کرده بود، در حالی که در نشست خبری مدیرعامل وقت این شرکت در مراسم کلیدسپاری خودروهای هاوال به خریداران، وی با قطعیت از خرید قطعات خودروهای هاوال و مزدا تا ۶ ماهه نخست سال ۹۸ خبر داده بود.

هر چند بخشی از مواردی که منتهی به بروز مشکلات این چنینی در صنعت خودروی کشور شده است را نمی توان از به بهمن مرتبط دانست اما؛ نقش مدیران این شرکت در عقد قرارداد محکم با طرف چینی و ذخیره سازی مناسب قطعات برای این روزها را هم نباید نادیده گرفت.

شاید بهترین راه برای حل این معضل را می توان ورود دولت به این مقوله و برطرف کردن مشکلات مشتریان دانست.

 

در گفت و گوی خبرنگار تحولات با یکی از حاضران در تجمع، تا زمان تنظیم این گزارش هیچ یک از مدیران شرکت بهمن موتور یا گروه بهمن در جمع معترضیان حاضر نشده اند.

 

بروزرسانی ساعت ۱۵:

 

تجمع در حالی به پایان رسید که مدیرعامل گروه بهمن بر خلاف درخواست مشتریان ناراضی و نیروهای پلیس حاضر در محل، از حضور در میان معترضان خودداری کرد.

 

در ادامه می توانید تصاویر این تجمع را از ساعت ابتدایی این رویداد مشاهده کنید.