مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن تاکید کرد: گروه هدف این بانک برای تامین مالی کمک هزینه خرید مسکن، اقشار متوسط و کم‌درآمد است.

<p

تسهیلات مسکن ویژه اقشار متوسط و کم درآمد است

مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن تاکید کرد: گروه هدف این بانک برای تامین مالی کمک هزینه خرید مسکن، اقشار متوسط و کم‌درآمد است.

به گزارش تحولات، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی با بیان اینکه صندوق پس‌‌‌انداز مسکن از سال ۶۹ در این بانک تاسیس و استقبال شد، با اشاره به اجرای طرح مسکن مهر و حجم سنگین مسئولیت تامین مالی این طرح از اواسط دهه ۸۰ توسط بانک عامل بخش مسکن گفت: این طرح در فعالیت‌‌‌های عادی بانک، گسست جدی ایجاد کرد و حجم سنگین مسئولیت تامین مالی این طرح، سایر فعالیت‌‌های توسعه‌‌ای بانک را تحت تاثیر قرار داد.

وی با بیان اینکه بانک برای ساخت دو میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسکونی مهر تسهیلات پرداخت کرده است، اظهار داشت: از سال ۸۴ تا ۹۲ به دلیل آنکه همه توان بانک صرف تامین مالی طرح مسکن مهر شد، هیچ افزایشی در سقف انواع تسهیلات صورت نگرفت و عمده فعالیت‌‌‌های بانک به تامین مالی مسکن مهر منحصر شد.

مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن افزود: تا الان، پرونده مربوط به یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسکونی مهر تعیین تکلیف شده اما ساخت ۴۶۰ هزار واحد از این طرح باقی مانده به این معنا که از نظر بانک، پرونده مالی آنها هنوز به سرانجام مشخصی نرسیده است بنابراین لازم است برای این موضوع تدبیر اساسی در دولت و مجلس صورت بگیرد.

وی ادامه داد: بانک عامل بخش مسکن بلندمدت‌‌‌‌ترین تسهیلات را در بین سایر بانک‌‌‌ها پرداخت می‌‌کند که شامل تسهیلات خرید مسکن با طول بازپرداخت ۱۲ تا ۲۰ سال است. از طرفی بانک، طی سال گذشته موفق شد قیمت تمام شده منابع خود را چهار درصد کاهش دهد و در این مسیر وارد رقابت مخرب با برخی بانک‌‌‌ها در پرداخت نرخ سود بالا به سپرده‌‌های بانکی نشد. این در حالی است که ارزان‌‌‌ترین تسهیلات بانکی در حال حاضر توسط این بانک و از طریق صندوق پس‌‌‌‌‌انداز مسکن یکم ارایه می‌‌‌شود.