رسانه ژاپنی نوشت: حرکت سیاسی جیمی جامپ دیدار رفت لیگ قهرمانان آسیا می تواند قهرمانی تیم کاشیما آنتلرز را ازبین ببرد.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی تحولات به نقل از رسانه ژاپنی دومئو، تیم فوتبال کاشیما آنتلرز ژاپن و پرسپولیس ایران در قالب دیدار رفت مرحله فینال لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه کاشیما ساکر به مصاف یکدیگر رفتند و در این دیدار تیم میزبان توانست با نتیجه ۲ بر صفر شاگردان برانکو ایووانکویچ را شکست دهد.

سایت ژاپنی در ادامه اما نوشت: در طول دیدار فردی همراه با پرچم سلطنت طلب ها وارد زمین ورزشگاه کاشیما ساکر شده و سبب توقف چند لحظه ای دیدار شد. در طول چند روز گذشته اما رسانه های ایرانی شواهدی را به نمایش گذاشته اند که نشان دهنده حضور یک عمل سیاسی در طول دیدار فوتبال است و این موضوع می تواند سبب شود تا تیم کاشیما ساکر قهرمانی احتمالی خود در لیگ قهرمانان آسیا را از دست بدهد.

اتفاقات سیاسی در ورزشگاه کاشیما می تواند قهرمانی این تیم را از بین ببرد


بیشتر بخوانید: لحظه ورود جیمی جامپ ایرانی به زمین مسابقه در بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز + فیلم


رسانه ژاپنی افزود: به نظر می رسد که این فرد همراه با پرچمش به آسانی و با کمک پرسنل امنیتی ورزشگاه کاشیما ساکر وارد زمین شده و بدون همراه داشتن آیدی کارت و یا کارت احراز هویتش پا به زمین دیدار گذاشته و دویده است. همچنین ۲ مسئول  امنیتی ورزشگاه که در نزدیکی او بوده اند بی هیچ توجهی نسبت به عملکرد او اجازه این عمل سیاسی را به او داده اند.

اتفاقات سیاسی در ورزشگاه کاشیما می تواند قهرمانی این تیم را از بین ببرد

 گفتنی است طبق قوانین فیفا ( فدراسیون جهانی فوتبال) مسئولان برگزاری دیدار (میزبان) باید از هرگونه تنش و درگیری سیاسی در طول دیدار ها جلوگیری کنند . به دنبال این موضوع حضور جیمی جامپ سلطنت طلب در طول دیدار پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرز می تواند با اهداف سیاسی همراه بوده باشد و هدف از آن بر هم زدن تمرکز بازیکنان پرسپولیس باشد. فیفا در این شرایط می تواند باشگاه و میزبان خاطی را جریمه کرده و از فعالیت فوتبالی محروم سازد.


بیشتر بخوانید:

جریمه سنگین در انتظار کاشیما آنتلرز/ بازی سیاسی در زمین فوتبال! +فیلم

عرب: ورود فرد ضدانقلاب به زمین را محکوم می‌کنیم/ با ژاپنی‌ها برخورد خواهیم کرد

ذوالنوری: از وزارت امور خارجه خواستیم اتفاق بازی پرسپولیس و نماینده ژاپن را بررسی و جوابیه بدهد/ کمیسیون امنیت ملی موضوع را پیگیری می‌کند


انتهای پیام/

محکویت کاشیمایی ها به سیاسی کاری در دیدار فینال قوت گرفت

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان